Yeşil Yapı Kataloğu

Biz Kimiz?


Yeşil Yapı Kataloğu Gizmo İletişim'in tescilli markasıdır. Gizmo İletişim olarak 2005 yılında faaliyete başladık ve o tarihten bu yana çevre üst başlığı altında yayın, proje ve organizasyonlar yapmaktayız. İlk yayınımız olan Recycling Teknoliji - Atık Yönetimi ve Geri Dönüşüm Teknolojileri Dergisi'ni 3 yıl aralıksız yayınladık, 2010 yılının Temmuz ayında Ekoyapı Ekolojik Yapı ve Yerleşimler Dergisi'nin ilk sayısını okurlarımız ile buluşturduk ve aynı heyecan ile yayınlarımıza devam ediyoruz.

2013 yılında yayınına başladığımız Yeşil Yapı Kataloğu'nun, 2014 yılında 2. versiyon yayınlamıştır. Yeşil Yapı Kataloğu online ve basılı olarak iki şekilde yayınlanmaktadır. Gizmo İletişim aynı zamanda 2013 yılında Yeşil Rapido Sponsorlu LEED Eğitim organizasyonunu hayata geçirmiş, bu kapsamda 6 organizasyonu başarıyla gerçekleştirmiş ve yaklaşık 750 sektor profesyoneline ücretsiz LEED Eğitimi alma imkanı tanımıştır. 5 Haziran 2015 Dünya Çevre Günü'nde gerçekleştirilen 6. Yeşil Rapido etkinliği ise; Yama Karim, Stefan Behnisch, Gary Grant ve Tim Cole'un de katılımıyla uluslararası bir konferans niteliğinde olmuştur.

Yeşil Yapı Kataloğu ile amacımız; ülkemizde sınırlı olarak bulunan çevre dostu yapı malzemelerini sektöre daha yakından tanıtabilmek, ihtiyaç halinde ulaşımını kolaylaştırmak ve yapı üreticilerine bu konuda rehberlik etmek, bu konudaki algı seviyesini artırmak, yapı malzemeri üreticilerini çevre dostu malzeme üretimi konusunda teşvik etmektir.

Sitemizde yer alan ürün ve hizmetler, kurumların beyanları, 5 yıllık yeşil yapı sektörü deneyimimiz ve güvenilir uzmanlardan aldığımız değerlendirmeler sonucunda doğrudan yada dolaylı olarak alternatiflerine göre daha çevre duyarlı ürünlerdir.