Yeşil Yapı Kataloğu

ABS YAPI ELEMANLARI SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ.

ABS YAPI, 2011 yılında Centrum İş Merkezi A.Ş., Gümüştay İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Cüntay ailesinin ortaklığında yenilikçi ürünleri Türk inşaat sektörüne kazandırmak için kurulmuştur.

ABS YAPI bu misyon doğrultusunda ilk olarak geri dönüşümlü plastik ve yapı malzemelerinde 35 yıldır uzmanlaşmış İtalyan Geopast S.p.A.’nın Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olmuştur. Daha sonraki yıllarda yine İtalyan çelik inşaat kalıpları üreticisi Faresin Formwork SPA ve Alman-Ukrayna ortaklığı olan Robud Group’un da Türkiye distribütörlüğünü yapmıştır.

2011-2015 yılları arasında tekrar kullanılabilir modüler plastik inşaat kalıplarını inşaat kalfalarımızın hizmetine sunan ABS YAPI, 2017 yılından itibaren Ekoplak markalı 2. nesil polimer inşaat kalıplarını (plastik plywood) piyasaya sürmüştür.

2013’te ülkemizde daha önce hiç bilinmeyen tek kullanımlık plastik kör kalıplarla yapılan dolgu uygulamaları ilk defa ABS YAPI tarafından inşaat sektörüne kazandırılmıştır. Hızlıca kabul gören ve çok tutulan dolgu kör kalıp sistemleri 2018 itibariyle 500.000 m² üzerinde projede kullanılmıştır. Benzer şekilde yine yenilikçi tek kullanımlık plastik kör kalıplarla yapılan boşluklu döşeme uygulamaları ABS YAPI tarafından teknik üniversitelerle de iş birliği yaparak, statik bürolara tanıtılmış ve yapıların imalatında kullanılmaya başlanmıştır. Ürünler 2018 yılı itibariyle 200.000 m² üzerinde projede tercih edilmiştir.

2018 yılı itibariyle ABS YAPI daha önce ithal ettiği ürünlerden kazandığı uygulama tecrübelerini yeni ürünlerin geliştirilmesinde kullanmış ve en çok satan kör kalıplarının geliştirilmiş yeni modellerini tamamen Türkiye’de üretmeye ve yurt dışına da ihraç etmeye başlamıştır.

Yeni ürünler, haberler ve diğer duyurulardan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun.