Yeşil Yapı Kataloğu

SARAY DÖKÜM VE MADENİ AKSAM SANAYİ TURİZM A.Ş.

SARAY ALÜMİNYUM EPD SERTİFİKALI ÜRÜNLERİ İLE AVANTAJ SAĞLIYOR

Saray Alüminyum, geliştirdiği yenilikçi ve öncü iç ve dış cephe çözümleri ile 1980 yılından bugüne İstanbul ve Tekirdağ’daki toplam 90 bin metrekare kapalı alana sahip fabrikalarında inşaat sektörüne hizmet vermekte, geleceğin mimari yapılarının inşa edilmesinde büyük rol oynamaktadır. 2001 yılından bu yana, İSO’nun ilk 500 büyük firması arasında yer alıyor, ürettiği ürünlerinin %50’sini farklı ülkelere ihraç etmektedir.

Saray Alüminyum, profil, PVC profil ve alüminyum kompozit panel üretmektedir. B1 ve A2 Yangın Sınıfı alüminyum kompozit panelleri ile NANO (kendiliğinden temizlenen / antigraffiti) yüzey kalitesine sahip alüminyum kompozit panellerin Türkiye’de üretimi ilk kez Saray Alüminyum tarafından gerçekleştirilmiştir.

Alüminyum ekstrüzyon ürünleri (profil) çeşitleri mimari sistem ürünleri ve mühendislik ürünleri olmak üzere iki ana gruptadır. Saray Mimari Sistemler çatısı altında sürekli yeni ürünler geliştirilmektedir. Bu ürünler geliştirilirken ısı, ses, enerji verimliliği ve daha geniş alan görme konuları dikkate alınmıştır. Saray Mimari Sistemlerin öne çıkan ürünleri: Alüminyum Kapı Pencere Sistemleri, Alüminyum Sürme Kapı Sistemleri, Alüminyum Giydirme Cephe Sistemleri, Çatı, Işıklık Sistemleri, Sabit, Kayar ve Katlanır Güneş Kırıcı Sistemleri ve Saray Cotta (Tuğla görünümlü ya da Siding Görünümlü) Cephe Kaplama Sistemidir.

Qualicoat (Avrupa Alüminyum Boyama Kalite Belgesi) ve Qualanod (Avrupa Alüminyum Eloksal Kalite Belgesi) gibi uluslararası kalite belgelerine sahip, kendi sektöründe üst üste ihracat birincilikleri olan Saray Alüminyum, üretiminin yaklaşık yüzde 50 Avrupa, Afrika, Orta Doğu ve Asya’da yer alan 55 ülkeye ihraç etmektedir. 2005 yılında Saraypen ve Sarplas markası altında üretimine başlanan Pvc Kapı ve Pencere sistemlerinin ise % 98 i ihraç ediliyor.

Yeni teknolojilerin takibi ve yeni ürünlerin sektörle buluşturulması misyonu ile faaliyet gösteren Saray Alüminyum, yurt içi ve yurt dışındaki sektörle alakalı hemen hemen tüm fuarlara katılım gösteriyor ve Saray ürünlerini sergiliyor. Yurt içinde ise pek çok konut projesi Saray Alüminyum ısı verimliliği yüksek ürünleri ile giydiriliyor. Saray Alüminyum Proje departmanı, projelere özel çözümler geliştiriyor.

Saray Alüminyum, sadece ekonomik değil, aynı zamanda sürdürülebilir bir büyüme için gerekli olan sosyal ve çevresel yönlerini de sürekli olarak geliştirmekte olan bir şirkettir. Hem uluslararası pazarda hem de Türkiye’de farkındalık yaratmak vizyonuyla hareket eden Saray Alüminyum, Avrupa normlarına uygun üretimin yanı sıra, ürünlerini EPD ile sürdürü-lebilir bir bakış açısı ve sorumluluk anlayışı ile belgelendirmektedir. Böylelikle, çevreye ve gelecek nesillere olan yükümlülüklerini yerine getirirken, Türkiye yapı sektörü için de örnek teşkil etmekte ve uluslararası standartlara bağlı kalarak global pazarlarda avantaj sağlamaktadır.

Yeni ürünler, haberler ve diğer duyurulardan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun.