Yeşil Yapı Kataloğu

VMZINC TÜRKİYE

ÇEVRE DOSTU ÇİNKO MİMAR VE YATIRIMCILARIN TERCİHİ

5 kıtada hizmet veren uluslararası firmanın Türkiye irtibat bürosu olarak 2010’dan beri tasarım ve uygulama destek konularında teknik destek vermekteyiz.

Çinko elementi doğada bolca bulunması yanında, %100 geri dönüştürülebilir. VMZINC® yıllık üretiminin %95’i geri dönüştürülmektedir.

Çinkonun, madenden külçeye ve sonrasında ruloya dönüşümü için gereken enerji tüketimi diğer metallere kıyasla oldukça düşüktür.

Bakım gerektirmez, kolay uygulanır ve kolay sökülür.

Doğa dostu malzeme ÇİNKO

» Çinko toksik değildir, doğaldır, dayanıklıdır, doğa ile uyum içerisindedir.

» VMZINC ’de tüm üretim ISO 14025 ve LEED kriterlerine uygun yapılır. VMZINC çinko doğa dostudur, yağmur suları dahi depolanıp tekrar kullanılabilir, üretimi ve montajı çevreye zarar vermez.

» Çinko elementi doğada bolca bulunmasının yanında, % 100 geri dönüştürülebilir (VMZINC yıllık üretiminin %95’i, geri dönüştürülmektedir).

» Diğer metallere oranla, çok daha düşük sıcaklıkta erir ve dolayısıyla enerji tasarrufu ile en üst seviyede sürdürülebilirlik sağlar.

» Ayrıca element olarak, insan-bitki-hayvan, tüm canlıların gelişimi ve devamlılığı için vazgeçilmez bir besin kaynağıdır.

» Doku ve renkler tamamen doğaldır. Boya-lak uygulaması yoktur.

» Sürdürülebilirdir, %100 geri dönüştürülebilir, çinko metal üretimi için gereken enerji tüketimi diğer metallere kıyasla oldukça düşüktür, bakım gerektirmez, kolay kurulur ve kolay sökülür.

» Şantiyede hurda optimizasyonu vardır. (çok az miktar atık oluşur, bunlar da % 100 geri dönüştürülebilir)

» Gürültü seviyesi çok azdır (kurulum hızlıdır, yarı hazır ürünleri içerir)

» Hava veya su kirliliği yaratmaz.

» VMZINC sistemlerinin, termal gereksinimlere, entegre termal ve fotovoltaik güneş sistemlerine uyumluluğu tamdır.

Yeni ürünler, haberler ve diğer duyurulardan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun.