Yeşil Yapı Kataloğu

BÜROSİT A.Ş.

ÇEVREYE DUYARLI YAKLAŞIM

İletişim sistemlerinin devrimsel gelişimi; iş yönetimine ve ofis ortamlarına etkin bir şekilde nüfus etti. Artık hız her şeyden önemli, çünkü mutlak seviyede performans verebilen iletişim kanallarına sahibiz. Böyle bir iş ortamında net ve seri şekilde çözümler üretmek, fikirler geliştirmek ise bir bireyin yeteneklerinin çok ötesinde kabiliyet gerektiriyor. Başka bir deyişle yeni nesil çalışma ortamları açık ofisler ve modüler sistemlerden oluşmak zorunda. Böylece kolektif çalışma yaşam alanı bulacak ve beklenen neticeleri doğuracak.

Bu bilinci ışığında çalışan bir ekip olarak Türk ofislerine kurulduğumuz ilk günden bu yana olduğu gibi bir kez daha yepyeni bir bakış açısı kazandırıyoruz. Her ürünümüz ile günü yakalıyor; çalışanların konforu, beden güvenliği ve sağlığı ile beraber iş verimliliğine direkt olarak etki ediyoruz.

Çevre ve Sürdürülebilirlik

Çevre dostu üretim politikasıyla ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Sertifikasına sahip olan Bürosit, EFQM Kurumsal Gelişim Programı çerçevesinde, çevre yönetimi alanında iyileştirme çalışmalarına da devam etmekte. 2006’dan bu yana uyguladığı “Yalın Üretim” modeliyle, doğadaki kısıtlı kaynakların tüketimini %12 oranında azaltmayı başaran Bürosit’te; su bazlı sünger hariç kullanılan tüm ürünler tamamıyla geri dönüştürülebiliyor.

Bürosit ve DOSAB Arıtma Tesislerinde iki kez atık su arıtımı yapılırken; katı atıklar da lisanslı geri dönüşüm ve atık yönetimi şirketlerince doğaya geri kazandırılıyor.

Bürosit’te yürütülen kararlı çevre ve sürdürülebilirlik politikaları neticesinde, bugüne dek önemli tasarruf ve geri dönüşüm hamleleri gerçekleştirildi. 2014 yılında, 52.971 kilo kağıt atık geri kazandırarak 901 ağaç, 4 kişilik 11 ailenin yıllık tüketimine denk gelen 2.042 ton su, 4 kişilik 89 ailenin yıllık tüketimine denk gelen 213.426 kwh elektrik tüketimi; 5.176 kilogram plastik geri dönüşümü ile, 62.086 kwh elektrik tüketimi; 1.405 kilogram cam geri dönüşümü ile, 141 litre petrol tüketimini; 50 kg atık yağın suya karışması önlenerek 50.000 m3 suyun kirletilmesini önlendi.

2015 yılında ise, 53.692 kilo kağıt atık geri kazandırarak 913 ağaç, 4 kişilik 11 ailenin yıllık tüketimine denk gelen 2.070 ton su, 4 kişilik 90 ailenin yıllık tüketimine denk gelen 216.331 kwh elektrik tüketimi; 5.781 kilogram plastik geri dönüşümü ile, 69.343 kwh elektrik tüketimi; 2607 kilogram cam geri dönüşümü ile 261 litre petrol tüketimini önledi.

Bürosit’in üretim süreçlerinde en çok önem verdiği hususlardan biri de PAH denetimidir. Bilindiği gibi petrol ve türevi yakıtların tam yanmaması sonucunda oluşan; Polisiklik Aromatik Hidrokarbon (PAH)’lar; doğal yaşamın kirlenmesine sebep olan kanserojenlerdir.

Bürosit; biyolojik dengeyi olumsuz etkileyen PAH’lara karşı, kullandığı ham maddeleri ve ürettiği her parçayı, yılda 1 kez PAH kriterleri 2. kategoriye göre teste tabi tutar ve uygunluğunu belgeler.

Yeni ürünler, haberler ve diğer duyurulardan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun.