Yeşil Yapı Kataloğu

DURAVİT YAPI ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. A.Ş.

Yüz yıllar süren geleneğe sahip büyük firmalar da bir zamanlar şimdiki kadar büyük değildi. Duravit için her şey 1817 yılında Almanya’nın Hornberg şehrinde Georg Friedrich Horn’un önceleri sadece seramik yapımına odaklanan bir fabrika kurmasıyla başladı. 1956 yılında, seramikten porselen üretimine geçilerek ürün yelpazesi vitrifiyeyi de kapsayacak şekilde genişletildi. Bu da gelecekteki başarının zeminini hazırladı ve banyo dünyası yeni bir isimle tanıştı... Duravit!

Bugün, Duravit AG uluslararası seviyede iş yapan ve tüm dünyada 10 üretim tesisinde 5.000’i aşkın çalışanı ile kökeni daima “yenilik geleneğine” dayanmış bir markadır. Duravit yenilikçi teknolojisi, olağandışı tasarımı ve yeni ürün segmentleri geliştirmesiyle yeni bölgelerde yer edinme konusundaki istekliliğini göstermeye devam eder.

YEŞİL BANYO

Banyo uzun zamandır sizi hoş karşılayan bir bütünün parçası haline gelmiş durumda;
tazelenebileceğiniz, gevşeyebileceğiniz ve tek kelimeyle iyi hissedebileceğiniz bir yer. Ancak, bunun kapsamına “doğa” hakkında bilgi sahibi olmak da giriyor. Peki bu ürünler ne derece sürdürülebilir ve çevreyle dost?

Geliştirme safhasından malzemelerin seçimine ve üretime kadar Duravit, tüm dikkatini çevresel sürdürülebilirliğe vermektedir. Bu konu kaynaklardan tasarruf eden üretimle başlar ve bunun kapsamına suyu işleme ve ısıyı geri kazanma süreçleri girer. Ürünlerin kendisi sudan tasarruf sağlar. Duravit yeni ürünlerde bile çevre üzerindeki olası etkiyi ve çevreyle uyumluluğu dikkate alır. Duravit, boş alanı en iyi şekilde kullanarak su kaynaklarımızı mümkün olan her şekilde koruyan küvetlerle, suçluluk hissetmeden banyo yapmanın mümkün olup olmadığı sorusuna akıllı cevaplar verir. Örneğin; Paiova küvetin iç tarafı minimum su tüketimiyle maksimum banyo keyfi sağlayacak şekilde ergonomik ve akıllıca biçimlenmiştir.

Su hayattır...

Duravit, Alman Sanitasyon, Isınma ve İklimlendirme Derneği’nin (ZVSHK) bütün ülkelerden insanları uluslararası afiş yarışmasına katılmaya davet ettiği “Su Hayattır” projesinin ana sponsorudur. Bu yarışmanın amacı hem genç nesillerin dünyamıza karşı sorumluluk duygusundan kendi paylarını almaya hazır olduğunu göstermek, daha da önemlisi, “Su Hayattır” mesajını dünya çapındaki sergiler aracılığıyla geniş bir kesime duyurmaktır. ‘Temiz su hakkı’nın Birleşmiş Milletler Genel Meclisi tarafından 28 Temmuz 2010 tarihinde İnsan Hakları Evrensel Beyannamesine dahil edilmesiyle bu konu daha da önemi kazanmıştır.

Yeni ürünler, haberler ve diğer duyurulardan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun.