Yeşil Yapı Kataloğu

ACO YAPI MALZEMELERİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

SU YÖNETİMİ UZMANI ACO

Kalitesinden ödün vermeden müşterilerine yenilikçi çözümler sunan ACO’nun uzmanlık alanı su yönetimidir ve bu alanda dünya pazar lideridir. Bugün 4 kıtada 40 ülkede 3.800’den fazla çalışanı ve bağımsız firmaları bulunan ACO’nun 12 farklı ülkede 31 üretim tesisi bulunmaktadır.

ACO, altyapı projelerinde, çevre düzenlemelerinde, bina içi/dışı su drenaj sistemlerinde atık suyun toplanmasında, ayrıca suyun, yağ, petrol ve gıda atıklarından ayrılması ve tekrar sisteme geri verilmesinde çözümler sunmaktadır. Ürünler konutlarda, alışveriş merkezlerinde, otoparklarda, otellerde, havaalanlarında, limanlarda, tünellerde, spor tesislerinde, benzin istasyonlarında, peyzaj çalışmalarında kısacası yaşama dair her yerde kullanılmaktadır.

ACO SİSTEM ZİNCİRİ: TOPLA, TEMİZLE, TUT, DOĞAYA BIRAK

İklim değişiklikleri ve kentleşme ile birlikte betonlaşma oranın artması, suyun toprakla buluşamamasına ve su döngüsünün sekteye uğramasına neden oluyor. “ACO Sistem Zinciri”, su döngüsü üzerine odaklanarak her bir ürününün etkin ve sağlıklı bir şekilde işlemesini sağlayacak tasarımlar üretiyor. Suyun toplanması, temizlenmesi, saklanması ve doğaya geri bırakılması aşamalarından oluşan zincir, insanları sudan korumak ve suyu insanlardan korumak amacıyla akıllı sistem çözümleri sunuyor. Bu sayede yağmur sularının hızlı ve hijyenik şekilde toplanıp ön arıtma prosesinden geçmesi sağlanarak doğaya zarar verebilecek maddelerden arındırılması ve kontrollü olarak depolanan suyun en kısa zamanda ve en doğru şekilde toprakla buluşması sağlanıyor.

1. Aşama: Topla

Yüzeydeki suların kirlenmeden ve doğru yöntemler ile toplanmasını amaçlayan bu aşamada ACO; meydanlarda ACO DRAIN® Multiline Polimer Beton Kanallar, peyzaj drenajında ACO DRAIN® Monoblock, havaalanı ve karayolları gibi büyük sahalarda ACO Qmax ve daha birçok ürünle çözüm sunuyor.

ACO Rain4me yağmur suyu toplama sistemi, yağmur suyunun toplanması, depolanması ve uygun yerlerde kullanılmasını sağlıyor. Çatıdan toplanan yağmur sularının tuvalet rezervuarlarında, araba yıkamada veya bahçe sulamada kullanılmasına olanak vererek sürdürülebilirliğe katkıda bulunuyor. Ayrıca ACO, sunduğu Yeşil Çatı Drenajı ile projelerde yeşil çatı kullanımını kolaylaştırarak herhangi bir sızıntı olmadan yağmur suyunun drene edilmesini sağlıyor.

2. Aşama: Temizle

ACO, toplanan suyun bir ön arıtma prosesinden geçmesini sağlayarak, suyun içerisinde bulunan ve doğaya verildiğinde ciddi hasara yol açabilecek ya da doğaya verildikten sonra temizlenmesi daha zor ve maliyetli olacak madeni yağ ve türevleri ile bitkisel ve hayvansal yağlar gibi maddelerden arındırılmasına yönelik çözümler sunuyor.

Ürettiği yağ ve petrol ayırıcı sistemler, bitkisel ve hayvansal yağların kanalizasyona verilmeden atık sudan ayrılmasını sağlayarak hem kullanılan ekipmanların ve kanalizasyon sistemlerinin sağlığına hem de sürdürülebilirliğe katkı sağlıyor. Ayrıca ACO, geliştirdiği Liputherm Isı Eşanjörlü Yağ Ayırıcı sistem ile klasik çözüme yeni bir özellik katarak, atık sudaki ısıdan yararlanmaya ve bu enerjiyi başka ekipmanlarda kullanmaya olanak sağlıyor.

3. Aşama: Tut

Suyun konforumuzu bozacak şekilde istenmeyen alanlara ilerlemesini ve buralarda birikmesini engellemek üzerine odaklanılan bu aşamada, ACO Çekvalf Sistemleri atık suların geri dönüşüne karşı efektif bir koruma sağlıyor. Geniş bir çekvalf yelpazesi ile villalardan otellere, hastanelere ve sanayi tesislerine kadar her türlü uygulamada güvenle kullanabileceğiniz bir ürün gamı sunuyor.

4. Aşama: Doğaya Bırak

Suyun doğal yollarla toprakla buluşmasını engelleyen beton zeminlerin yarattığı problemleri ortadan kaldırmak için iyi ve etkili drenaj sisteminin yanı sıra geliştirilen infiltrasyon sistemleri ile toplanan suyun en kısa zamanda toprak ile buluşturulması sağlanıyor.

Yüzeydeki yağmur sularının süzülmesi ve depolanması amacıyla tasarlanmış olan ACO StormBrixx, suyu zayıflatarak kontrollü bir şekilde toprağa geri veren özelliği sayesinde son yıllarda sayısı artan ani su baskınlarının da önüne geçilmesine ve beton ile kaplanmış şehirlerimizde altta kalan toprağın su ihtiyacını karşılamasına yardımcı oluyor.

Yeni ürünler, haberler ve diğer duyurulardan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun.