Yeşil Yapı Kataloğu

WILO POMPA SİSTEMLERİ A.Ş.

Temelleri 1872 yılına dayanan Almanya-Dortmund merkezli Wilo, sirkülasyon pompasını icat ederek başladığı sanayi yolculuğunda istikrarlı bir şekilde ilerleyerek dünya devi bir sistem tedarikçisi konumuna ulaştı. Dönüşüm yaratan, hayatı kolaylaştıran yeniliklerle sektöre öncülük yapan Wilo, ısıtma, soğutma, klima, su temini, atık su arıtma ve tahliyesinde kullanılan pompalar ve pompa sistemlerinin günümüzde önde gelen üreticilerinden biri oldu. Wilo’nun 50 ülkedeki satış firmasında, 7 bin 600’ün üzerinde çalışanı bulunuyor. Uzun yıllar boyunca bina teknolojileri alanında pazar lideri olan Wilo, 2000'li yılların başından bu yana su temini, drenaj, arıtma, sulama, atık su ve temiz su terfi gibi altyapı uygulamalarında da sektöre yön veriyor.

Wilo, Türkiye pazarına 1992 yılında adım attı. İstanbul Tuzla’da bulunan LEED Gold Sertifikalı yeşil binasında faaliyetlerini sürdüren Wilo, Türkiye genelindeki 35 yetkili satıcısı ve 75 yetkili servisi ile yaklaşık 1.000 kişilik büyük bir aile olarak hizmet veriyor. Kaliteli ürünleri ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışıyla fark yaratan şirket, zaman içinde en prestijli projelerin aranan çözüm ortağı haline geldi. Belediyelerle temiz su transferi ve atık su arıtma alanlarında pek çok çalışma yapan Wilo, inşaat sektöründe de lider üretici olarak boy gösteriyor.

Wilo’nun referansları arasında pek çok değerli proje yer alıyor. Wilo, İstanbul Boğazı’nın iki yakasını denizin altından birleştiren büyük Marmaray projesinin çözüm ortağı oldu. Bunun yanı sıra Beşiktaş Spor Kulübü’nün yeni stadı Vodafone Park, Galatasaray Spor Kulübü’nün Türk Telekom Stadyumu, Fenerbahçe Ülker Spor ve Etkinlik Salonu, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi, VakıfBank Spor Sarayı gibi büyük spor projelerinde Wilo’nun pompa sistemleri kullanılıyor. Türkiye’deki alışveriş merkezlerinin büyük çoğunluğu da Wilo pompalarını tercih ediyor. Zorlu Center, Akasya Acıbadem, Trump Towers ve Marmara Park, Wilo ürünlerinin kullanıldığı AVM’lerin sadece birkaçı. Varyap Meridian, Özyeğin Üniversitesi ve Antalya Aquarium diğer referans projeler arasında yer alıyor.

Wilo Türkiye, bina teknolojileri, altyapı uygulamaları ve endüstri olmak üzere üç ana kategoride hizmet veriyor. 2017 yılında Initial Line adlı yeni bir kategori açarak perakende pazarına da giren Wilo, hizmet alanını genişletmiş oldu. Büyük projelerin değişmez çözüm ortağı olan Wilo, Initial Line serisiyle son kullanıcılar için de ürün ve çözüm sunuyor.

Wilo, ürünlerde enerji tasarrufunu en üst seviyeye çıkarmak için AR-GE çalışmalarına ve inovasyona büyük önem veriyor. Her yıl cirosunun yüzde 3,5’ini AR-GE’ye ayıran Wilo, enerji verimliliği yüksek ve üstün performanslı çözümler sunuyor. Sabit devirli pompalarla kıyas yapıldığında yüzde 80 - 90 oranlarına kadar enerji verimliliği sağlayan sertifikalı ve ödüllü ürünleri olan Wilo, yeni teknolojilerle tasarlanan akıllı pompalarıyla da fark yaratıyor.

Wilo, suyun dahil olduğu her yere ulaşmak ve hayata değer katmak için pompalarını güçlendirmeye devam ediyor.

Yeni ürünler, haberler ve diğer duyurulardan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun.