Yeşil Yapı Kataloğu

DÖRKEN SİSTEM A.Ş.

Dörken Sistem A.Ş., Avrupa’nın yapı malzemeleri üretiminde lider Alman şirketi Dörken GmbH & Co. KG ile Erdem Holding arasında 4 Şubat 2005 tarihinde imzalanan ortak girişim anlaşması sonucu Nisan 2005 tarihi itibariyle kurulmuştur.

Dörken Sistem A.Ş., faaliyetlerine Dörken'in “Delta” markası ile ürettiği çatı, cephe ve temeller için su yalıtımı ve drenaj sistemlerini Türkiye pazarına sunarak başlamıştır. 2006 yılı itibariyle Kocaeli İzmit’te bulunan fabrikasında Dörken’in “Delta” markası ile “temel duvarları drenaj levhası” üretimine başlanan Dörken Sistem, yapılan yatırımlarla üretim ağını geliştirmektedir.

Gücünü, yatırım yaptıkları her alanda en çağdaş teknolojik ürünleri ve en iyi hizmeti sunma ilkesinden ödün vermeyen iki dev grubun 50 yıllık deneyim ve bilgi birikiminden alan genç ve dinamik Dörken Sistem, çatı örtüleri, temel duvarları koruma ve drenaj sistemleriyle müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik özel çözümler sunmaktadır.

Müşterilerinin ihtiyaçlarını her şeyin üzerinde tutan Dörken Sistem, yenilikçi ürünleriyle yaşam kalitesini arttırmayı, güçlü bir çözüm ortağı olarak yapılarınıza değer katmayı hedeflemektedir. Bu amaçla, en modern üretim teknikleriyle üretilen, üstün kalitesi uluslararası sertifikalarla belgelenmiş ve bağımsız araştırma kuruluşlarının test edip onayladığı ürünleri mimardan son kullanıcıya kadar bütün inşaat sektörünün hizmetine sunmaktadır.

Dörken GmbH & Co. KG’nin bağlı ortaklıkları içerisinde en geniş operasyon sorumluluk alanına sahip olan Dörken Sistem A.Ş., Türkiye’de ürettiği ürünlerin yanı sıra Dörken’in bütün ürünlerinin Türkiye merkezli olmak üzere, Orta Asya, Türki Cumhuriyetler ve Ortadoğu ülkelerine ihracatını gerçekleştirmektedir. Geniş ürün yelpazesi, kullanıcıları için katma değer yaratan, kaliteli, uygulaması kolay ve yenilikçi ürün ve çözümleriyle Ortadoğu ve Türkî Cumhuriyetlere ihracatı artarak devam etmektedir.

Dörken GmbH & Co. KG

Dörken GmbH & Co. KG, 122 yıllık bir çınar olan Ewald Dörken AG’nin bir iştirakidir. Almanya Herdecke merkezli Ewald Dörken AG, bir aile şirketi olup günümüzde yönetimde dördüncü nesil bulunmaktadır.

Dörken GmbH & Co. KG, 270 çalışanı, 60 yıldan fazla bir süredir DELTA markası adı altında bireysel sorunlara özel ürettiği yenilikçi çözümler ve geniş kapsamlı ürün yelpazesiyle Avrupa’da yapı malzemeleri alanında lider pozisyondadır.

Dörken GmbH & Co. KG’nin çatı ve temeller için sunduğu yüksek değerli yalıtım ve drenaj sistemleri, güvenilirlik, uzun ömürlülük ve enerji tasarrufu konularında devrim yaratmıştır. 1961 yılında eğimli çatılar için ürettiği Avrupa’nın ilk su yalıtım örtüsü olan “DELTA-FOL SPF” kullanıcılarına sağladığı tasarrufla takdir kazanmıştır. Müşterilerine en yüksek kalitede ürünleri ve kişisel çözümleri sunmak, en önemli hedefleri arasında yer alan Dörken, bu nedenle planlama, ticaret ve inşaat alanlarında güçlü bir partner olarak tercih edilmektedir.

Dörken GmbH & Co. KG’nin ürün gamında, eğimli çatılar için örtüler ve aksesuarlar, temel duvarı koruma, yalıtım ve drenaj sistemleri, iskele, sera ve koruma örtüleri, bahçe ve havuz folyoları yer almaktadır.

Almanya’nın Herdecke şehrinde üretilen bu ürünler yapı ve çatı malzemesi ile ilgili dağıtım kanalları aracılığıyla iç piyasaya dağıtılmaktadır. Almanya dışında ise İsviçre, Fransa, Benelux ülkeleri, İtalya, Rusya, Macaristan, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya’da kendi ofisleri aracılığı ile faaliyette bulunulmaktadır. Kanada ve Türkiye’nin ise kendi kabarcıklı drenaj ve koruma levhası üretim tesisi bulunmaktadır. Bu sayede gerek Kuzey Amerika pazarı gerekse Türkî Cumhuriyetler ve Ortadoğu pazarları için malzeme üretilmektedir. Başka pek çok ülkede ise uzun yıllardır temsilcilikler aracılığıyla çalışılmaktadır.

Yeni ürünler, haberler ve diğer duyurulardan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun.